منو

تلفن واحد فروش: 54759098 031
khojastecarpet@yahoo.com: ایمیل

اخبار

گفت و گوی معاون رئیس جمهور بافندگان و فعالان حوزه فرش
گفت و گوی معاون رئیس جمهور بافندگان و فعالان حوزه فرش

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده روز شنبه در بدو ورود به استان کردستان از آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای ترنج سنندج بازدید و با برخی بافندگان و فعالان حوزه فرش (زنان سرپرست خانوار) شاغل در این مکان گفت وگو کرد.
در این بازدید ابتکار از بخش‌های مختلف این آموزشگاه از جمله کارگاه خیاطی، کلاس قالیبافی و کارگاه فرش‌های حجمی بازدید و از نزدیک با مشکلات زنان سرپرست خانوار و سایر بانوانی که در این کارگاه مشغول فعالیت هستند، آشنا شد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: باید در راستای افزایش توان افزایی بانوان و تاب‌آوری آنان بویژه بانوان سرپرست خانوار آموزش‌های اساسی و لازم الاجرا داده و پس از توانمند سازی وارد بازار کار شوند.

معصومه ابتکار افزود: چنانچه بانوان به لحاظ مدیریت اقتصادی توان خود را افزایش دهند حجم وسیعی از بیکاری‌ها حل و اقتصاد خانواده‌ها مدیریت می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌ها و اقدامات خوبی در زمینه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان کردستان انجام شده است، اظهار داشت: هدف اصلی ما ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان سرپرست خانوار است تا شغلی پایدار و شرافتمندانه داشته باشند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ابراز امیدواری کرد با اقدامات انجام شده کردستان اولین استانی باشد که زن بی سرپرست بیکار نداشته باشد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان نیز در این بازدید گفت: بر اساس معرفی مؤسسه کاردوک و نیازسنجی که انجام شد، ۱۷ حرفه از سوی فنی و حرفه‌ای به ۳۶۲ نفر آموزش داده شد.

سید جمیل احمدی افزود: دوره‌های آموزشی برگزار شده هم انگیزشی بوده و هم ارتباط بانوان را با بازار کار بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه استقبال بسیار خوبی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شده است یادآور شد: فنی و حرفه‌ای این ظرفیت را دارد که دوره‌های پیشرفته‌تری را نیز برگزار کند.

مدیر آموزشگاه ازاد فنی و حرفه‌ای ترنج نیز گفت: آموزشگاه ترنج خردادماه سال ۷۶ تأسیس شده و ابتدا در رشته فرشبافی فعالیت می‌کرد که در ادامه تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای، رشته‌های فناوری اطلاعات، طراحی دوخت، گلسازی و گلیم‌بافی به مجموعه رشته‌های آن اضافه شد.

دلکش شریعتی افزود: سالانه به طور میانگین حدود ۴۰۰ نفر در بیش از ۳۰ رشته و حرفه در این آموزشگاه آموزش‌های لازم را می‌بینند و وارد بازار کار می‌شوند.

وی افزود: همچنین طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه‌های غیررسمی با رویکرد ایجاد و یا توسعه کسب و کارهای خرد در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تیرماه ۹۸ در این آموزشگاه اجرا می‌شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به منظور بررسی مشکلات و مسائل حوزه زنان روز شنبه از طریق فرودگاه شهدای سنندج وارد کردستان شد.

معصومه ابتکار در بدو ورود مورد استقبال استاندار، معاونین استانداری کردستان، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از مسئولان اجرایی این استان قرار گرفت.

ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه خود به استان کردستان از طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان در سنندج بازدید می‌کند.

شرکت در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حقوقی و فقهی (شافعی) حوزه زنان و شرکت در جلسه طرح ملی گفت و گوی خانواده از دیگر برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به استان است.

ابتکار همچنین در این سفر از طرح تأمین خُرد با رویکرد بانکداری پیوندی در روستای نوره از توابع شهرستان سنندج بازدید کرده و سپس در برنامه گفتمان صدا و سیمای استان حضور پیدا می‌کند.

پایان بخش برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به استان شرکت در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان خواهد بود.