منو

تلفن واحد فروش: 54759098 031
khojastecarpet@yahoo.com: ایمیل

اخبار

۸۰ درصد صادرات فرش از کاشان
۸۰ درصد صادرات فرش از کاشان

ئیس اناق بازرگانی کاشان با بیان اینکه کاشان ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی را دارد، گفت: ۸۰ درصد صادرات فرش کشور از منطقه کاشان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)،محمود تولایی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: شرایط کشور شرایط خاصی است و بر همین اساس باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا اقتصاد باثباتی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه کاشان از نظر وجود کارگران در رتبه نخست کشور قرار دارد، افزود: فعالان اقتصادی در این منطقه سعی کردند تا آسیب‌ها ناشی از محدودیت‌های اقتصادی به حداقل کاهش پیدا کند و اصحاب رسانه نیز در این زمینه نقش بسزایی دارند.
رئیس اتاق بازرگانی کاشان ضمن تاکید بر تلاش بی‌وقفه در تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی و تولیدی کاشان ابراز داشت: ارتقاء سطح دانش واحدهای کسب و کار یکی از موارد در دستور کار اتاق بازرگانی کاشان بوده است و بر همین اساس از اساتید برتر کشوری بهره‌گیری کردیم.
وی ضمن احیای بخش کشاورزی اتاق بازرگانی کاشان گفت: نخستین انجمن گلاب و عرقیات کاشان به ثبت رسیده و خوشبختانه مجوز نمایشگاه «گل و گلاب و صنایع وابسته آن» مجوز گرفته و تا چند روز آتی در کاشان برپا شده و واحدهای سنتی و صنعتی منظقه کاشان در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

تولایی با بیان اینکه بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی وابسته به فرش در کاشان فعالیت دارند، تصریح کرد: ظرفیت تولید منطقه کاشان سالانه بالغ بر ۱۰۰ میلیون متر مربع است و حدود ۲۰ هزار نفر نیز به صورت مستقیم در صنعت فرش کاشان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه محل نمایشگاه دائمی بین‌المللی کاشان در وسعت ۱۵ هکتار به بهره‌برداری می‌رسد، تاکید کرد: متاسفانه با وجود بروکراسی اداری و عدم هماهنگی دستگاه‌های مختلف تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است اما تمام تلاش خود را در ایجاد و ساخت این نمایشگاه به کار گرفتیم و بر همین اساس سعی می‌شود حداکثر تا در دو الی سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.
رئیس اتاق بازرگانی کاشان ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه «گل و گلاب و صنایع وابسته» در کاشان اذعان داشت: کاشان پیشکوت تولید گل و گلاب و صنایع وابسته است به نحوی که طی چند سال گذشته صنایع تولیدی چندین برابر افزایش داشته است و بر همین اساس این ظرفیت‌ها نمایشگاه «گل و گلاب و صنایع وابسته» در کاشان برپا می‌شود.
وی با بیان اینکه فرش دستباف کاشان نیازمند بافنده است، افزود: یکی از دلایل کاهش رونق تولید فرش دستباف توسعه صنعتی بود اما با تغییر و شرایط و بهبود آن خوشبختانه بافندگان قدیمی مجدد شروع به فعالیت کردند و سازمان‌ها و نهادهای وابسته نیز تمام تلاش خود را به کار گرفتند.
تولایی با بیان اینکه ۸۰ درصد صادرات فرش کشور از منطقه کاشان صورت می‌پذیرد، تاکید کرد: منطقه کاشان یک سوم صادرات استان اصفهان را به خود اختصاص داده است و این مهم نشان‌دهنده حجم بالای تولید و صادرات منطقه کاشان است و خوشبختانه در زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری نیز وجود دارد