منو

تلفن واحد فروش: 54759098 031
khojastecarpet@yahoo.com: ایمیل

اخبار

 فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه‌اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان ابزاری برای تقویت اشتغال‌زایی و کارآفرینی است
فرماندار شهرستان آران و بیدگل: راه‌اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان ابزاری برای تقویت اشتغال‌زایی و کارآفرینی است

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان گفت: احداث این شهرک می‌تواند ضمن تقویت اشتغال‌زایی و کارآفرینی در معرفی هر چه بیشتر این شهرستان به ایرانیان و مردم دنیا مفید و موثر باشد.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی شهرک صنایع دستی، فرش ماشینی و گردشگری در این شهرستان گفت: احداث این شهرک می‌تواند ضمن تقویت اشتغال‌زایی و کارآفرینی در معرفی هر چه بیشتر این شهرستان به ایرانیان و مردم دنیا مفید و موثر باشد.

وی با بیان اینکه شهرستان آران و بیدگل علاوه بر تولید محور و اقتصاد پایه بودن، یک شهرستان گردش محور نیز محسوب می‌شود، گفت: شهرستان آران و بیدگل به ایجاد مراکز دانش‌بنیان در حوزه‌های صنایع دستی و گردشگری نیاز دارد.

فرماندار شهرستان آران و به واقع شدن ۴۲ درصد دریاچه نمک در این شهرستان و لقب عنوان پایتخت و قطب اول تولید فرش ماشینی بودن شهرستان آران و بیدگل، از هنرمندان صنایع دستی خواست با همکاری اداره میراث فرهنگی و شهرداری‌های آران و بیدگل، سفیدشهر، نوش‌آباد و ابوزیدآباد، نمادها و المان‌هایی از فرش ماشینی، نمک و ماسه را طراحی و به عنوان نمادهای شهری در خیابان‌ها و میادین اصلی شهرها  نصب کنند.

دکتر بایبوردی به نقش بی‌بدیل صنایع دستی شهرستان آران ‌و بیدگل در توسعه اقتصادی و افزایش فرصت‌های شغلی در این شهرستان اشاره و خواستار مشارکت هرچه بیشتر هنرمندان صنایع دستی این شهرستان در عرصه‌های کارآفرینی، اشتغال‌زایی و کسب و کارهای اینترنتی شد.

دکتر بایبوردی از سرمایه‌گذاران در سراسر ایران خواست با توجه به پتانسیل این شهرستان و نزدیکی شهرستان آران و بیدگل به پایتخت و همچنین همجواری با استان های قم، اصفهان و مرکزی که مقصد بسیاری از گردشگران است سرمایه‌گذاری کنند و فرمانداری با رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری و تسهیل‌گیری مقررات، آنان را یاری کند.

وی بر ضرورت استقرار مرکز ملی تحقیقات نمک ایران یا آکادمی نمک ایران در شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد و آن را در توسعه صنعت نمک و استاندارد سازی نمک ایران  مهم دانست.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل راه اندازی مرکز ملی ریگ درمانی و نمک درمانی، احداث پارک مجسمه‌های نمکی، و ماسه‌ای ایران و برگزاری جشنواره‌هایی با موضوع نمک را برای استفاده هرچه بیشتر پتانسیل‌های این شهرستان کویری نام برد.